بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
خب یکی از برنامه های سال نود وهشتم این هست که هر روز یه قسمتی از تفسیر المیزان رو بخونم البته ترجمه شو چون متأسفانه هنوز عربیم اون قدر خوب نیست.
یه روایت الآن خوندم خیلی عجیب بود، خیلی فوق العاده اینجا میذارم کیف شما هم مثل هم کیف کنید

"در بحار، از قصص الانبياء، از امام صادق ع روايت كرده كه فرمود: ابليس مامور شد بسجده بر آدم، در جواب عرضه داشت: پروردگارا بعزتت سوگند مرا از سجده بر آدم معاف بدار، و من در عوض تو را عبادتي بكنم كه تا كنون احدي مثل آن عبادتت نكرده باشد، خداي تعالي فرمود: من اطاعت بر طبق اراده و خواست خودم را دوست ميدارم، آن گاه فرمود: ابليس چهار بار ناله كرد، يكي آن روزي كه لعنت شد، و روزي ديگر روزي كه بزمين هبوط نمود، و روزي كه محمد (ص) مبعوث گرديد، بعد از مدتي فترت كه انبيايي مبعوث نشده بودند، و چهارم آن هنگامي كه سوره فاتحه نازل گرديد، و دو بار صداي فرح‌آميزي در آورد، يكي آن هنگامي كه آدم از درختي كه نهي شده بود بخورد، و يكي هم آن هنگامي كه از بهشت بيرون شد، و بزمين هبوط كرد، و در تفسير جمله: (فَبَدَتْ لَهُما سَوْآتُهُما، عيب‌هاشان برايشان هويدا شد) فرمود: قبل از خوردن از آن درخت، عورت آن دو ديده نميشد، و بعد از خوردن آن ظاهر گشت، و ديدني شد، و نيز فرمود: آن درختي كه آدم از خوردنش نهي شده بود، سنبله بود."

----
 بحار الانوار ج 11 ص 145 ح 14

ما بریم بقیه رو بخونیم
راستی این روایت رو ذیل تفسیر آیه سی و چهارم سوره مبارکه بقره اوردند.

فعلً خدا حافظ

#درسهای_زندگی
#سجده_کردن_شیطان
#تفسیر_قرآن
#مطالعه_آزاد
#بحار_الانوار
#تفسیر_المیزان
#عبادت
#سجده

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

میخک پلاس سیولیشه David عمومی آموزش مدیران دوره آموزشی جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ در گرگان Black Raven بومرنگ Derrick