بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
یه ماجرایی هست که میخوام براتون تعریف کنم
فقط دل بدید.
از اعتکاف برگشته بودم، جمعه حدود ساعت ده یازده شب بود، تو اینستام گشت میزدم که یه لایو اومد بالا، سخنرانی آقای پناهیان بود.
خب راستش زیاد به دنبال سخنرانیهای ایشون نبودم! نه که گوش نکنم ها نه. منظورم این هست که مثل بعضی از از سخنرانها که لحظه شماری میکنم فایل جدید ازشون بیاد یا کلی می گردم که فایلاشون رو دانلود کنم، برا آقای پناهیاین این قدر مشتاق نبودم ولی همین طوری برام جالب شد که یه سخنرانی لایو با حال و هوای تازه از اعتکاف برگشته گوش کنم
خلاصه زدیم اولاش خیلی حرفای سنگینی میزد یعنی هر کسی نمیتونه تاب بیاره
هر چی پیشتر می رفت برام جذابتر میشد با اصطلاحات خاصی میگفت واقعً آدمو زیر رو میکرد
با مثال و بیان جالبی این بیت رو به یاد آدم می اورد: "ما به او محتاج بودیم او به ما مشتاق بود"
آخر هم یه ماجرایی رو برا مثال تعریف کردند:
یکی از اربابا غلامی داشت بهش گفت سفره بچینه برا مهمون، غلامی تو حین کار یه ظرف رو میشکنه ارباب شروع می کنه به ملامت و مؤاخذه غلام جلو مهمون که تو غلام به درد نخوری هستی دیگه باید پا شی جمع کنی بری و.
بعد همون غلام بیرون از منزل ارباب با یه نفر دعواش میشه و ارباب این دفعه بعکس اون دفعه کلی ازش دفاع می کنه و به اون طرف میگه تو حق نداری به غلام من اهانت کنی.
مهمون تعجب میکنه به ارباب میگه: "آخر غلام تو آدم خوبیه یا به درد نخوره چرا این طوری می کنیی؟"
ارباب میگه: "آخه اون به غیر من کسی رو نداره!"

حالا از اون روز همش تو ذهنم هست که من به جز خدا کسی رو ندارم.
به حد کافی از آدما ضربه خوردم که به ماجرایی که آقای پناهیان نقل کردند با تموم وجودم یقین داشته باشم.

خدایا! یا ارحم الراحمین، یا ستار العیوب، ای خالق و رب من، تو منو خلق کردی و از رگ گردن بهم نزدکیتری، از همه وجودم خبر داری خدایا خودت صلاح منو میدونی
خودت گذشته منو میدونی
خودت حتی به توبه من از من آگاهتری
میدونی که با چه امیدی اومدم، با چه توفیقی که خودت بهم عطا کردی به سموی خودت برگشتم
خودت خدایا خودت
همه کس و همه چیزم خودت هستی
من که جز تو کسی رو ندارم
منی که هیچم هیچ و تو به من نعمت حیات دادی
منی که از خودم هیچی ندارم و تو کلی نعمت بهم امانت دادی
خدایا ارحم الراحمین هستی، التماست می کنم منو یه لحظه هم به حال خودم وا مگذاری
خدایا تو این فتنه های آخر امانی، تو این همه فریبهای دنیوی بهم کمک کن که بهترین تصمیم رو بگیرم.

توکلت علی الله

#درد_دل
#دعا
#صحبت_با_خدا
#توبه
#جبران_گذشته
#یا_ارحم_الراحمین
#یا_ستار_العیوب
#استاد_پناهیان
#اعتکاف
#درسهای_زندگی

مشخصات